Ankara İmplant Merkezleri

İmplantlar eksik dişlerin tedavisinde kullanılan yapay köklerdir. İmplantların esas yapım materyali titanyum ve zirkonyumdur. %90 oranında titanyum kullanılmaktadır. Vücutla barışık bir materyaldir. İmplantın başarı oranı %98 dir. Bu sağlık açısından oldukça yüksek bir orandır.

İmplantı tek diş ve çoklu diş eksikliklerinde kullanılır. Özellikle tek diş eksikliğinde, komşu dişlerin kesimi yerine yapılacak olan tek bir implantla eksikliğin giderilmesi sağlanmaktadır.

  • Ankara İmplant Merkezleri
  • Tek diş implant
  • Ankara İmplant Uzmanı
  • İmplant Diş Fiyatları
  • Ankara İmplant Diş Hastanesi
  • İmplant Üstü Protez
  • Vidalı Diş Fiyatları

Ankara İmplant

Ankara İmplant

Ön bölgedeki diş eksikliklerinde yapılacak tek bir implantla yan dişlerin kesilmesi önlenmiş olur. Total diş eksikliklerinde, ağzında hiç diş olmayan hastalarda ise yapılacak birkaç implantla damak protezinin çok daha tutucu olması sağlanır. Yapılacak 6 ile 8 implantla hareket protez yerine sabit protez kullanımı sağlanabilir. İmplantın uygulanacağı diş sayısı tedavisinin sürecini belirler, ortalama bir diş yarım saatte tedavisi tamamlanır. Diş çekiminde nasıl hastanın yanağında biraz şişme, hafif ağrı oluyorsa, implantta da aynı şeylerle karşılaşır ama bunu  hekimin açıklamalarını zamanında ve dikkatli takip etmesi ile çabuk atlatacaktır.

İmplantların ömürleri net bir süre verilmemekle beraber yapılan 10 yıllık çalışmalarda başarı oranı çok yüksektir. O yüzden sabit ve hareketli protezlere göre ömürleri çok daha uzundur. İmplantın yapımından sonra bakımı ve periyodik kontrollerin yapılması çok önemlidir. Düzenli kontrollere gelen ve ağız bakımını düzenli yapan hastalar implantlarını çok uzun süre başarılı olarak kullanabilirler.

Detaylı Bilgi Talep Formu

Güvenlik Kodunu Giriniz Kod Değiştir