Bilgisayar destekli implant

Bilgisayar klavuzu ile implantın avantajları şu şekildedir. İşlem sırasında minimum travma oluşacağı için daha sonrası hastada konfor maksimum düzeydedir. Diş etinin altında kemiğin beslenmesini sağlayan ikinci bir tabaka vardır. O tabaka operasyon sırasında kemikler kaldırılmadığı için ödem oluşmaz, kemiğin beslenmesi bozulmayacağından iyileşme daha hızlı ve çabuk olmaktadır. Hastanın operasyon korkusunu yenmesi sonucu implantla yapılacak tedaviyi daha rahat kabul etmektedir.

İmplant bilgisayar ortamında yerleştirildiği için en uygun açı ile en uygun yere planlanmakta ve bu hastadan alınan ölçü ile modele aktarılmaktadır. Sonuçta da en uygun yere en uygun açı ile yerleştirildiği için protez yapımında daha rahat çalışılmaktadır. İyileşme sonrası implant üzerine diş yapılacağı zaman diş etinin altında olan implantları klavuz vasıtası işle çok daha kolay bulunmakta ve çok daha az travma ile iyileşme başlıkları takılmaktadır.

Diş hekimliğinde radyolojinin tanı koymadaki rolünün önemi, hızla gelişen görüntüleme yöntemleri sayesinde giderek artmaktadır. Günümüzde implant tedavisinde yararlanılan maksillofasiyal görüntüleme yöntemleri; 2 boyutlu görüntü veren intraoral ve panoramik radyografi ile 3 boyutlu görüntü sağlayan bilgisayarlı tomografi (BT), konik ışın hüzmeli bilgisayarlı tomografi , Tuned Aperture Computed Tomography (TACT) ve manyetik rezonans görüntüleme olarak sıralanabilir.

Son yıllarda dental ve medikal tanıda çığır açan 3 boyutlu görüntüleme yöntemleri ortaya çıkmış, bilgisayarlı tomografi, ultrasonografi ve manyetik rezonans görüntüleme gibi tekniklerin yanında, bilgisayarlı tomografi teknolojisini temel alan konik ışın hüzmeli bilgisayarlı tomografi de 3 boyutlu görüntülemeyi, daha az doz ile elde edilebilir hale getirmiştir.

3d Tomografi Ve Cerec İle İmplant

CAM sistemi ile alınan dijital ağız içi ölçüsü neticesinde CAD sistemi ile hastaya GUİDE (rehber) hazırlanır. İmplant operasyonunda ağız içine yerleştirilen GUİDE (rehber) neticesinde dişeti cerrahi olarak kesilmeden (flapless) uygulanmakta ve sonrasında da dikiş atılmasına gerek kalmamaktadır. Bu sayede implant uygulama işlemi ağrısız ve kanamasız olarak gerçekleşmiş olmaktadır.

3D Tomografi ile CEREC Sistemi

Kliniğimizde hastamızdan aldığımız 3D Tomografi görüntüsü ve CAM sistemi ile alınan ağız içi tarama neticesinde her iki görüntü bilgisayar ortamında değerlendirilerek İmplant yerleştirilecek bölge en ideal şekilde belirlenir ve implant cerrahisinde komplikasyon riski minimize edilir. Aynı zamanda İmplant üzerine yapılacak Protez üst yapı için kusursuz zemin hazırlanır.

3d Dental Tomografi İle İmplant Tedavisi

Panoramik (2D) görüntüleme tekniği ile uygulanan implantlarda kemiğin sadece dikey boyutu (yükseklik) ve genişliği hesaplanıp, kemiğin kalınlığı bu görüntüleme ile tespit edilememektedir. Kemik kalınlığı elde edilmeden uygulanacak implantlarda hatalı uygulama ihtimali yüksektir.

Detaylı Bilgi Talep Formu

Güvenlik Kodunu Giriniz Kod Değiştir