İmplant Dişlerin Başarı Durumu

İmplant tedavisinde başarı oranı birkaç farklı madde ile ölçülür. Ağızda implantın durması ve çiğnemeyi yapabilmesi çene cerrahisinde hayatta kalma olarak adlandırılır. Yani ağızda duran her implant ve çiğnemeyi başarabilen her implant başarılımıdır? Hayır değildir! Başarı bizim için tam anlamıyla dişimiz gibi kullanabileceğimiz, diş eti ile düzgün örtülü, düzgün bir porselen ve protez yapısına sahip olan, estetik ve fonksiyonel olarak tam başarıyı sahip olan implantlara verilen orandır.

Başarı oranı implantta çok yüksektir. Bu da her 100 implantın 98 inde tam başarı elde edilmiştir. Fakat bu tip başarıları sadece hekime veya sadece hastaya bağlamak doğru değildir. Bu hekimle hasta koordinasyonudur. Hekim çok düzgün bir implant cerrahisi ve düzgün bir porselen çalışması yapar, hasta da dişlerine düzenli bakım sağlar, o zaman implantın ömrü çok uzun olur ve garanti olarak, bir nevi garanti sağlanmış olur.

Eğer hekim çok iyi implant ve protez yapar, fakat hasta çok kötü bakarsa bu implant kaybına bile neden olabilir. İyi uygulanan ve iyi bakılan bir implant ağızda çok uzun bir süre hizmet eder, normal dişlerle yapılan fonksiyonların hepsini yerine getirir, rahatlatır, iyi bir proteze oranla çok daha büyük başarılar elde edilebilir.

Detaylı Bilgi Talep Formu

Güvenlik Kodunu Giriniz Kod Değiştir