İmplant Fiyatları

İmplant operasyonu maliyetsiz bir operasyon değildir. İmplant operasyonun başarılı bir şekilde gerçekleştirilebilmesi için öncelikle uygun ortamın hazırlanması gerekmektedir. Burada en önemli olan mevzulardan bir tanesi sterilizasyondur. Bunun dışında implant uygulamalarında implantın kendi maliyet yapısı yüksek olduğu için tabii ki bu tedavinin fiyatına yansımaktadır. Ancak karşılaştırma yaptığımız zaman örneğin tek diş eksikliği olan bir hastada, o tek diş eksikliğini köprü yaparak telafi etmeye çalışırsak ve bunu metal desteksiz tam porselen bir sistemle yapmaya çalışırsak hastanın ödeyeceği ücret yaklaşık olarak tek diş implantın yapılacağı fiyat ile çok büyük farklılık göstermemektedir. Bu yüzden implant çok maliyetli bir tedavi yöntemidir demekte yanlış olur.

Günümüzde herkesin bildiği bir sistemdir. Önceleri korkuya neden olan bu sistem artık korkulara da yer bırakmamıştır.

Diş implantı tedavisinde kullanılan implantlar ve kemik grefti gibi yardımcı diğer malzemeler yurtdışından ithal edilmektedir. Diş implant maliyeti tedavinin kapsamına ve implant tedavisi sırasında kullanılan implant sayısına bağlıdır. Türkiye'de aynı kalitedeki implantın yaptırılması ücreti pek çok Avrupa ülkesine ve Amerika'ya göre daha ucuzdur. Dental implant fiyatları kullanılacak implant markasına göre değişiklik gösterir.

İmplant tedavisi pahalı bir tedavi midir sorusu hastalar tarafından çok sorulan bir sorudur. İlk etapta bakıldığında pahalı gibi görünse de ileri dönemde yaratacağı faydaların yanında ödenecek küçük bir bedel gibidir.

Çünkü tek diş eksikliğini ele aldığımızda bile o eksikliği bir implantla veya köprü ile tedavi edilmesi durumu söz konusu olduğunda köprü ilk başta daha uygun bir tedavi planı olarak gibi gelir hastaya. İleri dönemde küçültülüp, ufaltılıp, üzerine porselenin geldiği yapılar- köprüler, zaman içinde problem yaşatacaktır. Belki ilk 10 yılda değil ama ileri dönemde o dişleri de kaybetme, kanal tedavisi yapma, porselenleri yenile gibi problemler yaratması söz konusu olabilir.

İmplantta ise yapılır, uygulanır, bakımı güzel yapılır ise implantın alt yapısı olan titanyum yapısı sabit kalır, zaman içinde sadece ve sadece üzerindeki porselenin değiştirilmesi söz konusu olacaktır.

Bu da ileri dönemde hem maddi, hem de manevi kazanç sağlayacaktır. Ama kısa dönemde bakıldığında implant mı pahalıdır, diğer seçenekler mi daha pahalıdır denildiğinde tabi ki implant ilk bakışta daha pahalıdır. Ama uzun dönemde düşünürseniz implant her zaman hastaya kazanç sağlamaktadır.

Ülkemiz Türkiye dental turizmde giderek tüm Avrupa ve dünya ülkeleri tarafından tercih edilen bir ülke haline gelmiştir. Aynı kalitedeki diş implantı Türkiye'de çok daha düşük maliyetler ile yapılabilmektedir. Ülkemizin yetiştirdiği dental implant uzmanları tüm dünya tarafından tercih edilen hekimler arasında yer almaktadır. Yurtdışındaki sağlık sigortalarının sağladığı imkanlar sayesinde sağlık turizmi giderek yaygınlığını arttırmaktadır. Artık günümüzde diş implant tedavisi ihtiyacı duyanlar Türkiye'de hem tatil hem de tedavi imkânlarından faydalanmaktadır.

Detaylı Bilgi Talep Formu

Güvenlik Kodunu Giriniz Kod Değiştir