İmplant Üstü Protez Seçenekleri

İmplant operasyonundan sonra bir iyileşme aşamasına girer. Bu aşama alt çenede 2-4 ay, üst çenede 4-6 aydır. Operasyon sonrası bekleme süresi tamamlandıktan sonra protez aşamasına gelinir. Bu aşamada hastaların talebi genelde sabit protezlerdir. Hiç ağzından çıkarmayacakları, ağzında kendi dişleri gibi kullanabilecekleri protezler isterler. Bu tüm dişlerin eksikliği durumunda her zaman mümkün olamamaktadır. Hem implant sayısını tamamlayamama söz konusu olabilmektedir. Hem de hastada yeterince kemik olamamaktadır. Mutlaka bilimsel araştırmaların verdiği sınırlar içerisinde protez uygulaması önceden planlanmalıdır. Bu süreçler geçtikten sonra, o protez planlamasına uygun olarak implantın üzeri açılır ve uygun ölçüler alınır, ölçüler alındıktan sonra yapılan protezin çeşidine göre aşağı yukarı 1 ay içinde üzerine poselenler yada hareketli protezler yerleştirilebilmektedir.

Hastalar her zaman sabit protez isterler, eğer ki vaka porselen yapılacak bir vaka ise ( köprü veya tek diş eksikliği) yapılacak uygulama sabit olacaktır. Fakat yapılacak uygulama tüm dişlerin eksikliği durumu söz konusu ise ve sadece implant destekli hareketli protez planlandıysa implantlardan destek alıp destekle beraber stabil duran hareketli protezler," yani akşam ağzımızdan çıkartıp temizlememiz gereken protezler" uygulanması gerekmektedir.

Tam dişsiz hastalarda; hibrit protez, hareketli protez ve metal-seramik rehabilitasyon olmak üzere üç protetik restorasyon seçeneği vardır.

Detaylı Bilgi Talep Formu

Güvenlik Kodunu Giriniz Kod Değiştir