İzmir İmplant Merkezleri

İmplantın yapılması artık günümüzde çok kolaydır. İmplant iki ayrı parçadan oluşur. Biri çene kemiğine yerleştirilen ana kısım, diğeri ise üstüne protezin geleceği ağız içinde kalan taç kısmıdır. Çene kemiğinin içinde kalacak kısım için uygun çap ve büyüklükte frezleme işlemi yapılır ki bu 1-2 dakika sürer, daha sonra uygun çaptaki implant buraya yerleştirilir ve iyileşme süresine bırakılır. 5-6 hafta iyileşme süre beklenir. Bu süreden sonra iyileşen bölge küçük bir operasyonla açılıp asıl protezin geldiği parça takılır ve üzerine normal protez takılır. İmplantın yapılması 5-10 dakika kadar kısa bir süredir. Diş eksikliklerinde uygulanan sistemlerden biri İmplant sistemidir. Vidalama işlemi demektir. Titanyum materyalinden yapılan bu vidalar kişinin tek yada daha fazla eksik olan diş yerlerine, çenedeki kemiğe monte edilme suretiyle yapılır ve üzerine de porselen sabit diş veya takılıp çıkarılabilen diş yerleştirilir.

  • İzmir İmplant Diş Hastanesi
  • İmplant Merkezleri
  • İzmir İmplant Uzmanı
  • İmplant Fiyatları
  • İzmir İmplant Diş Fiyatları
  • İzmir İmplant Kliniği

İzmir İmplant

İzmir İmplant

Diş çekilir çekilmez çekilen bölgedeki kemikte hacimce azalma meydana gelir. Boyut olarak hem yükseklik hem de en olarak kemik erimekte, zaman ilerledikçe erime daha fazla olmaktadır. Dolayısı ile yanakta da çökme meydana gelmekte, hatta ileri vakalarda gittikçe çene ucu burna doğru yaklaşmakta ve yaşlı yüz görünümü ortaya çıkmaktadır.

Oysa implant yapılan bölgede kemik erimesi tamamen durmakta, kemik hacmi sağlıklı bir şekilde korunur. Dolayısı ile implant geleneksel protezlere her zaman alternatif ve uygun bir yöntemdir. İmplantın herhangi bir alerjik özelliği yoktur. Doku dostu olan titanyumdan yapılmaktadır.

Detaylı Bilgi Talep Formu

Güvenlik Kodunu Giriniz Kod Değiştir