Kemik Eksikliğinde İmplant(Kemik Grefti)

Eğer çok eski zamanlarda diş çekilmişse ve onu tutan kemik kalmamışsa, ve implant uygulanmasının zor olduğu söylenmişse hastaya bu tip durumlarda çeşitli kemik oluşturma yöntemleri ile önce hastanın kemik takviyesinin yapılması yapılır.

Üst çenede sinüzleri kaldırıp o bölge kemikle doldurulabilir. Alt çenede çeşitli yöntemlerle kemik kazanılabilir. Bu hem estetik hem de fonksiyonel amaçlıdır.

Hiç kemiği olmayan, üst çenede dişleri olmayan kişilere belirlenen yerlere kemik oluşturma yöntemleri uygulanır. Bu durumlarda en azından 4 implant yerleştirilmeye çalışılır ki hasta kendi protezini rahatlıkla kullanabilsin.  Alt çenede her zaman biraz kemik bulunabilir. En güzel kemiğin olduğu yerler altçene ön ve arka bölgelerdir.

Kişinin kendi kemiğinden de rahatlıkla başka taraflara transfer yapılabilir. Bunlar çok komplike gibi görünse de uygulaması çok zor olmayan ve operasyon sonrasında hastanın rahat ettiği müdahalelerdir.

70 yaş üstü hastalarda da kemik bulunarak implant tedavisi uygulanabilir. İmplant çok çeşitli boylara sahip bir materyaldir dolayısı ile istenilen çözüm elde edilebilir.

Kaza geçirmiş kemik kökleri kırılmış kişilere de anında çekim yapılıp implant uygulanabilir.

Detaylı Bilgi Talep Formu

Güvenlik Kodunu Giriniz Kod Değiştir